Tokaj musí každý Slovák zažiť

Autor: Richard Švihura | 21.3.2012 o 15:16 | (upravené 21.3.2012 o 23:38) Karma článku: 7,60 | Prečítané:  638x

Milujem Tokaj, slovenský Tokaj, ako východoslovenský mikro-región, vinohradnícku oblasť, výborné vína, priateľských ľudí tam žijúcich. Ide o svetový unikát. Naša najmenšia, ale o to vzácnejšia, vinohradnícka oblasť má ale čo doháňať.

Veľa škôd tam narobil budovateľský režim, a dlhé roky demokracie boli poznačené sporom s maďarskými susedmi. Vysoko oceňujem snahu a prácu vinárskych rodín, tokajských nadšencov, rodákov, odhodlaných ľudí, niektorých starostov, že poctivo pomáhajú regiónu a posúvajú ho dopredu. Tokaj musí každý Slovák zažiť. Tokaj nie je len sladký, Tokaj je jednoducho krásny.

Dnes musíme ísť preč aj s predsudkami, že tokajské víno je "ťažkým sladkým" vínom. Klasické tokajské vína sú špecifické, jedinečné a krásne. Ale aj pre ľudí hľadajúcich súčasné moderné víno, má čo Tokaj ponúknuť. Z troch, či štyroch, tokajských odrôd vie ponúknuť aj vynikajúce moderné reduktívne vína. Tokaj vie byť v chuti aj sladký, aj suchý, dnes už podľa rôznorodej chuti zákazníka. Slovenský Tokaj nie je veľký, ale o to vzácnejší. Musíme si ho chrániť a rozvíjať. Opakujem len: Tokaj musí každý Slovák zažiť.

Pozrite si a ochutnajte náš Tokaj. Predstavujem vám všetky tokajské obce, tokajské vinohradnícke hony a niektoré zaujímavosti.

Vinárska mapa Vinohradníckej oblasti TOKAJ:


Zobraziť Vinohradnícka oblasť TOKAJ / Slovakia na väčšej mape

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?